Má Cesta

Jmenuji se Josef Hruška.

Jsem muž, otec, lektor, průvodce.

S praktickým šamanstvím jsem se poprvé setkal v roce 2010. Tehdy mi věci, které jsem do té doby pouze "nějak" vnímal, zapadly do rámce a začaly mít pro mě pojmenovaný smysl a jasnější tvar. A proto, že jsem mnoha věcem v šamanství nerozuměl, začal jsem se mu věnovat, studovat jej a následně i přenášet do všedního života.

Josef-Hruska-3a

Jsem lektorem osobnostně-rozvojových programů. Z organizace DO SVĚTA vstupuji do školského prostředí, kde pomáhám nastavovat dobré fungující vztahy ve třídách a vzdělávat ve sborovnách. V Prázdninové škole Lipnice jsem průvodcem mužského přechodového rituálu Transition – Cesta k Mužům a rozvojových expedic Poloniny a Rychleby.

S šamanstvím jsem se setkal nejprve na akcích Míry Kašpara, Markéty a Pavla Švarcových a následně na seminářích Foundation for Shamanic Studies. Zažil jsem kombinaci šamanství a práce se skupinami a začal se proto věnovat také systemickým/rodinným konstelacím, kde je každá konstelace rituálem v posvátném prostoru.

Sedmý směr jsem vytvořil jako prostor, ve kterém (na Strakonicku) nabízím individuální léčbu a tvořím knihovnu se zaměřením na šamanství a praktický animismus.

Josef-Hruska-5a
Josef-Hruska-1a

Absolvoval jsem pětiletý sebezkušenostní výcvik ve vedení skupin osobnostního rozvoje, pokročilé semináře Nadace pro šamanská studia, dvouletý výcvik systemických/rodinných konstelací a pomáhám držet prostor pro rituál Vision Quest pod vedením Jorge Redtailhawk Arenivara.